owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem

PODHALANKA HRABINA 2019

Owczarek podhalański jako szczeniaczek

Hrabinka urodziła się 27.02.2019 r. Z całego miotu była najczystsza. Szczeniaczki owczarka podhalańskiego, zwłaszcza na początku swojego życia, załatwiają się często, dużo, a umiejętność higienicznego „załatwiania się” zdobywają trochę później. Podczas zabawy lub w trakcie zwykłego przemieszczania się po kojcu wchodzą w „to i owo” i „to i owo” nic a nic im nie przeszkadza. Psia mama i tak je wyliże, co sprawia maluchom wiele przyjemności. Im bardziej ubrudzone, tym bardziej radosne. Ot, jak u ludzi  Jedynym szczeniaczkiem z całego miotu, który tak sprytnie lawirował między „minami” była właśnie Hrabinka. Daliśmy jej takie imię ze względu na jej niespotykaną, w stosunku do pozostałych szczeniaczków owczarka podhalańskiego z miotu, czystość.

 

Podhalan w okresie młodzieńczym

W wystawach Hrabinka brała udział bardzo sporadycznie (uzyskiwała ocenę „wybitnie obiecująca”), ponieważ po pierwsze nie lubi ringówki (a nie chcemy jej do niczego zmuszać) a po drugie koncentrowaliśmy się na socjalizacji naszego szczeniaka owczarka podhalańskiego (więcej o naszych doświadczeniach z psim przedszkolem TU). Hrabinka jest spokojnym, wesołym i wrażliwym podhalanem. Skacze jak żabka, a wyjątkowo długi język radośnie jej zwisa z pyszczka jak kawałek szynki. Ponieważ ma długie futerko (jej mama Bystra ma krótsze) trzeba ją znacznie częściej czesać, zwłaszcza za uszami (żeby się nie filcowało), a w przypadku przymusowej kąpieli futerko zdecydowanie dłużej wysycha (przymusowej, ponieważ pomimo tytułu szlacheckiego jako dorastająca młodzież lubi czasem się wyciapciać, a to w błotku, a to w jakimś superanckim zapaszku). Jej piękny, puszysty ogon jest jak wachlarz, chłodzi aż zimno się robi. I ogon zakręcą się odwrotnie niż u Bystrej – gdy nasze Podhalanki idą obok siebie, często ich ogonki stykają się końcówkami tworząc serduszko. Od mamy Bystrej nauczyła się pukać do domu gdy chce wejść lub wyjść, nauczyła się także (prawie bezbłędnie) kierunków. Ponieważ jest hrabiną, kupki byle gdzie nie zrobi – na spacerze zazwyczaj zamiast na łące wybierze środek asfaltowej drogi, żeby jej żadne źdźbło nie wchodziło w dupkę. I zazwyczaj zrobi To To przed wjazdem na posesję naszych kochanych sąsiadów (worek na psie kupy jest niezbędnikiem na spacerku).

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.