owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem

OWCZAREK PODHALAŃSKI HRABINA

 

 

Narodziny i dzieciństwo owczarka podhalańskiego Hrabiny

Hrabinka urodziła się 27.02.2019 r. była najczystszym i najbardziej dystyngowanym szczeniaczkiem z całego miotu, wiec dostała na imię Hrabina. Jest cudownym owczarkiem podhalańskim, aczkolwiek jak to Hrabina, ma swoje maniery i upodobania – gdy np. założymy jej ringówkę i chcemy trochę poćwiczyć, siada, patrzy jak na „wariatów” a jej oczy dobitnie mówią: „Czyście zwariowali? Nigdzie na tym sznurku nie idę!”. Nasza podhalanka ma zrównoważony i wesoły charakter, aczkolwiek jest też wrażliwą i delikatną młodą damą, domagającą się dużo miłości. Hrabinka ma ogon jak wachlarz, gdy nim zacznie machać robi się chłodno tak, jakby stało się obok wiatraku – autentycznie robi się zimno. W odróżnieniu od swojej mamy Bystrej, Hrabinka ma długą sierść. Długa sierść wymaga znacznie częstszego czesania, zwłaszcza pod uszami a po kąpieli zdecydowanie dłużej wysycha (niestety po wejściu w okres młodzieńczy Hrabinka sporadycznie zaczęła używać „perfum”, co skutkuje koniecznością umycia się, za czym nasza podhalanka nie przepada). Hrabince ogon zawija się w odwrotną stronę niż Bystrej – gdy nasze owczarki podhalańskie idą obok siebie od tej „dobrej strony”, końcówki ich ogonków układają się w kształt serduszka.

Podhalan szczeniaki - domowa hodowla owczarka podhalańskiego

Maleńka Hrabinka 

Podhalan szczeniaki - domowa hodowla owczarka podhalańskiego

Hrabinka w przedszkolu

Owczarek podhalański Hrabina – charakter 

Hrabina to bardzo wesoła, pogodna i posłuszna sunia. Nie jest duża, bardzo lubi spacery, pikniki, dużo ruchu i zabawy. Jest czujna, nie wszystkim dorosłym daje się pogłaskać ale wobec dzieci to istny przytulasek (jest bardzo opiekuńcza wobec dzieci). Jej mordka wiecznie się uśmiecha, ogon merda i całą sobą zaprasza do zabawy oraz głaskania. Uwielbia jazdę samochodem i wspólne wycieczki – po otwarciu auta często wskakuje do niego nie chcąc go opuścić (wystarczy kawałek wolnej przestrzeni w aucie, nawet jeśli jest stanowczo za mały dla owczarka podhalańskiego) - gdy np. wrócimy z pracy i ewidentnie nie zamierzamy dalej nigdzie jechać. Bardzo lubi nasze koty Głodka i Czarka.

Podhalan szczeniaki - domowa hodowla owczarka podhalańskiego

Hrabinka bardzo lubi dzieci

Podhalan szczeniaki - domowa hodowla owczarka podhalańskiego

Pakujemy się na Jarmark Rzemiosła w Malborku w 2021 r. Hrabinka już zajęła strategiczne miejsce w samochodzie :-)

Owczarek podhalański Hrabina – opis

Żeby owczarek podhalański nabył uprawnienia psa/suki hodowlanej (mało sympatyczna nazwa nieprawdaż?) musi przejść specjalną „procedurę”. Ponieważ nie przepadamy za wystawami, na których można zdobyć w/w uprawnienie, Hrabinka w sierpniu 2020 r. przeszła przegląd indywidualny (tym bardziej, że z powodu Covid-19 wystawy raczej się nie odbywały).

 

Zgodnie z opisem z karty z przeglądu hodowlanego nasza podhalanka posiada cechy: głowa o bardzo dobrych proporcjach z prawidłowym zgryzem siekacze 6/6, doskonała pigmentacja, szyja mocna dobrze osadzona w łopatkach, grzbiet prosty, lędźwie mocne, zad lekko spadzisty z dobrze osadzonym i noszonym ogonem. Klatka piersiowa pojemna ładnie kątowana. Przednie kończyny proste dobrze prowadzone, tylne nieco zbieżne. Szata w dobrym gatunku. Ruch swobodny.

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.