Owczarek podhalański miot 2019 r, podhalan z rodowodem ZKwP, owczarek podhalański miot planowany i obecny, Warszawa

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

+ 48 608 292 931

 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż
Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla

dpogorzelska@o2.pl

  1. pl
  2. en
  3. ru
 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla

Miesięczny szczeniaczek owczarka podhalańskiego w brzuszku mamy

Szczeniaki owczarka podhalańskiego Bystrej mają już ok. 6,5 tygodnia i są bardzo ruchliwe. Dotychczas rozwijają się prawidłowo.

Mama zawsze przynosi pyszne śniadanko

Owczarek podhalański szczeniaki pierwsze 3 tygodnie

Szczeniaki owczarka podhalańskiego pierwsze 3 tygodnie

Jest to okres najbardziej „newralgiczny” z punktu widzenia bezpieczeństwa życia szczeniaków owczarka podhalańskiego. Podhalany są ślepe, mają zamknięte oczy, kierują się węchem i słuchem. Na początku „pełzają” podciągając się przednimi łapkami, przypominając trochę świnki morskie. W 3 tygodniu szczeniaki owczarka podhalańskiego stają już na łapki, choć jeszcze niezdarnie. W okresie tym bardzo dużo śpią i jedzą (posiłki spożywają średnio co 3, potem co 4 godziny). Niektóre już od urodzenia poszczekują, co jest przezabawne. Owczarki podhalańskie bardzo szybko merdają ogonkami, zwłaszcza jak dostają się do mlecznego bufetu mamy . Ogonki mają jeszcze proste (zaczynają się one zawijać po ok. 3 tygodniach). Po ok. 2 tyg. szczeniaczki owczarka podhalańskiego pomału zaczynają otwierać oczy, rozpoznają domowników, widać, że przytulanie, głaskanie itp. sprawia im przyjemność. W drugim tygodniu życia zaczynają się szczeniakom podhalana wybarwiać na czarno noski, łapki, brzuszki i usteczka. W 3 tygodniu zaczynają się pierwsze niezdarne zabawy i drapanie tylną łapką za uszkiem (co „sprytniejsze” podhalany próbowały dokonać tego wyczynu już w 2 tygodniu życia). W porównaniu do wagi po urodzeniu, waga szczeniaczków rośnie 3-4 krotnie. Zaczynają pojawiać się pierwsze ząbki. Szczeniaczki owczarka podhalńskiego mają piękny zapach (żonie przypomina on mleko, mnie dobre piwo ). Maluszkom systematycznie obcinamy pazurki żeby nie sprawiały bólu psiej mamie podczas karmienia (ugniatają łapkami cycuszki mamy). Po skończonym jedzeniu odsuwają się pod ściany kojca, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, co zapewnia im bezpieczeństwo przed przypadkowym zgnieceniem przez psią mamę poruszającą się w kojcu. Bystra mama nie tylko karmi szczeniaczki owczarka podhalańskiego, lecz sprząta kojec (gniazdo), dba o toaletę maluchów, poczucie bezpieczeństwa, masuje językiem brzuszki dla łatwiejszego ich wypróżnienia się itp.

Szczeniaczki podhalana nauczyły się jeść już samodzielnie z miseczki

Owczarek podhalański szczeniaki na sprzedaż wiek 4-6 tygodni - galeria

Szczeniaczki owczarka podhalańskiego 4-6 tydzień

W okresie tym szczeniaki owczarka podhalańskiego już chodzą na 4 łapkach, w 4 tygodniu opanowały bardzo szybko samodzielne jedzenie z miseczki (nadal psia mama tj. Bystra, karmi je swoim mlekiem). Stopniowo dodajemy karmę mięsną. Maluszki owczarka podhalańskiego są ciekawe świata, pozwalamy im poznawać dom, różne: powierzchnie, dźwięki (odkurzacz, pralka, zmywarka, telewizor, telefon, radio itp.). W cieplejsze dni wychodzą na dwór, początkowo na rękach później samodzielnie. Zaczynają nas odwiedzać członkowie najbliższej rodziny i znajomi, dzięki czemu szczeniaczki podhalana socjalizują się poznając nowe osoby i zapachy (część maluchów na początku jest lekko wystraszona lecz szybko się zaprzyjaźnia z nowymi osobami). W okresie tym można już łatwo zauważyć różnice w wyglądzie pomiędzy poszczególnymi szczeniaczkami owczarka podhalańskiego oraz ich indywidualne upodobania i charaktery (np. który bardziej lubi drapanie pod szyjką a który głaskanie po brzuszku). Maluszki coraz weselej bawią się, są bardziej aktywne, uprawiają zapasy, zaczynają biegać, są ciekawe otaczającego świata, nadal jeszcze stosunkowo dużo śpią. Wraz ze zmianą pokarmu kupki stają się bardziej zwarte. Małe podhalany uczą się bardzo szybko i przybierają na wadze. W kojcu już nie chcą przebywać, wolą większe przestrzenie, dzięki którym mogą poznawać świat. Nasz kot Głodek ma zakaz wstępu do domu (boimy się o bezpieczeństwo maluchów) natomiast nasz drugi kot Czarek jest bardziej „cywilizowany” – pozwalamy mu przebywać w domu pod naszą kontrolą (szczeniaczki owczarka podhalańskiego specjalnie go nie interesują). Likwidujemy kojec, w którym małe owczarki podhalańskie wychowywały się po urodzeniu przenosząc je na większą powierzchnię, gdzie mogą się swobodnie bawić, biegać i być bardziej aktywne.

Nasze szczeniaczki owczarka podhalańskiego zaczęły już 5 tydzień. Od samego początku ich rozwoju przykładamy dużą wagę do prawidłowej socjalizacji podhalanów tak, by w nowym domu nie były lękliwe lub agresywne. Szczeniaczki poznały m.in. pracę odkurzacza, pralki, telewizora, odwiedziny nieznanych osób też nie są im straszne (dzieci i dorosłych), przywykły do widoku kota (na odległość, nie mają jeszcze szczepień więc do bliskiego spotkania nie doszło), nauczyły się chodzić po różnych powierzchniach. Na co dzień owczarki podhalańskie przebywając w domu, poznały i polubiły domowy harmider: wracające dzieci ze szkoły, gotującą się wodę w czajniku, pracę żony w kuchni itp. W dużym pokoju zbudowaliśmy im psie przedszkole, które bardzo im się spodobało. Po szczepieniach wprowadzimy dalszą socjalizację z psami sąsiadów. Zapraszamy do zapoznania się z filmikami na YouTube.

Szczeniaki owczarka podhalańskiego z Bystrą

Bystra z poświęceniem karmi pomimo ostrych ząbków szczeniaczki owczarka podhalańskiego