owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem

DOMOWA HODOWLA PSÓW - PODRÓŻE Z PSEM PIWONIĄ 2022

PODRÓŻE Z PSEM PIWONIĄ I-VI 2022

W naszej domowej hodowli psów PIWONIA Aroniowa Dolina FCI jest najmłodszą psinką (zazwyczaj nosi różowe szelki i różową smyczkę). U swojej mamy Bystrej ma specjalne względy, bezkarnie podkrada matce z miski jedzenie, podczas gdy Hrabina dostaje za takie próby ostre reprymendy. Piwonia to charakterny podhalan! Pierwsza przy płocie gotowa do obrony swojego terenu, lubi spać nocą na ganku, więc czujka alarmu na zewnątrz jest w gotowości całą noc.

Do czasu ukończenia dwóch lat podhalany są mentalnie dzieciakami a Piwonia jest tego książkowym przykładem. W okresie „nastolatkowym”, w którym jest Piwonia, pojawiają się zachowania wymuszania i próby dominacji – ustawiania nowej hierarchii w stadzie. Hrabina mimo niezwykle spokojnego charakteru nie pozwala młodej na rządzenie, co oczywiście rodzi czasem konflikty pomiędzy siostrami, które zawsze wycisza matka Bystra. Po okresie wycofania szczenięcego dzięki gościom, którzy nas zaczęli (po covidowej przerwie) odwiedzać, Piwonia zaczęła przyjaźnie odnosić się do nowo poznanych osób. Ma wspaniały przykład w matce Bystrej i siostrze Hrabinie, które uwielbiają ludzkie towarzystwo. Moją metodą na przyjazny stosunek owczarków podhalańskich do gości jest częstowanie psów mega pysznymi smakami, gdy odwiedzają nas znajomi (i nieznajomi Domowa hodowla psów, Podróże z psem). Zazwyczaj są to gnaciska ze szpikiem, szyje gęsi lub kaczki (te drugie zdecydowanie szybciej znikają w psich paszczach), których na co dzień moje sunie często nie dostają. Wpuszczam gości, witam się z nimi, siadamy do stołu a psy w tym czasie otrzymują swoje smakołyki. Każda idzie do swojego „kąta” z trofeum i w spokoju pałaszuje, a my spędzamy miło czas. Ta metoda jest mega skuteczna. Bystra na widok gości podskakuje z radości, Hrabina z turbo przyspieszeniem merda ogonem a Piwonia przestała ujadać na ludzi tylko ich z zaciekawieniem obwąchuje i cierpliwie czeka na nagrodę. Najbardziej prosty sposób na grzeczne zachowanie psów przy gościach, nawet tych, którzy nie lubią psów Podróże z psem, Domowa hodowla psów

Każdy wyjazd dla Piwonii jest radością i owocną nauką – powoduje wzrost jej ogłady i mentalnego dojrzewania. Tak było po wyjeździe do Kazimierza Dolnego, do Helu (relacja TU) czy Szczawnicy (relacja  TU). Podróże z psem są bardzo kształcące! (dla nas też Domowa hodowla psów, Podróże z psem).

DOMOWA HODOWLA PSÓW:  PIWONIA VII-XII 2022

W wakacje Piwonia była dwa razy w Ogrodzieńcu. Po raz pierwszy w lipcu, na XVIII Najeździe Barbarzyńców „Wikingowie Ludzie Północy”. Ze względu na Covid był to jej jeden z pierwszych, samodzielnych wyjazdów na imprezę rekonstrukcyjną. Pogoda dopisała, ale wychodzić z namiotu za bardzo nasza podhalanka nie chciała. Po raz drugi pojechała w sierpniu na XXIII Międzynarodowy Turniej Rycerski. Podczas niego już śmiało wychodziła, niestety pogoda kiepska była i często padało Podróże z psem, Domowa hodowla psów. Krótka relacja z tych wyjazdów jest TU. Po raz pierwszy Piwonia też na Grunwaldzie z nami była lecz ciszę i spokój sobie ceniła. Przy scenie turniejowej rozbici byliśmy, wiec nie mieliśmy okazji zdjęć zrobić.  Po skończeniu reko sezonu wspólne spacery, relaks w domu, pilnowanie ogrodzenia, pieszczoty, ot zwykłe codzienne psie roboty Domowa hodowla psów, Podróże z psem.

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Domowa hodowla psów, Podróże z psem