owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem

BYSTRA PODHALANKA 2021

PODHALAN BYSTRA I-VI 2021

Nasza ukochana Bystra nie ma lekkiego życia z nami.

W tym roku postanowiliśmy nadrobić w letnim sezonie czas zamknięcia, więc niemal całe lato weekendy spędzaliśmy na reko-wyjazdach. Nasze psy z nami, choć na kilku wyjazdach byliśmy w okrojonym składzie a w największe upały Bystra i Hrabina zostawały w domu pilnować syna (nasz nastolatek już zaczyna mieć inne potrzeby i wyjazd z rodzicami oraz młodszą siostrą nie zawsze jest tak pasjonujący jak kiedyś).

Bystra jest spokojną i opanowaną sunią, jako psia mama dwóch rozbrykanych córek zazwyczaj zajmuje miejsce na podwyższonym ganku, obserwując okolicę i swoje pociechy. Rolę stróży przy ogrodzeniu przejęły młode podhalany. Pilnują furtki i bramy, a matka z góry dowodzi. Faktycznie Bystra jest strażnikiem spokoju, pacyfikując sporadyczne sprzeczki pomiędzy psami Piwonią i Hrabiną. Zadziwia mnie sposób karcenia przez nią córek. Przy naszym powrocie młode skaczą z radości na furtkę, kręcą się, podskakują, szczekają i każda chce być pierwsza przez nas pogłaskana – Bystra wtedy zawsze łapą i groźnym warknięciem uspakaja córki a my jak możemy pomagamy jej, starając się nie reagować na nasze psy, co pozwala je wyciszyć przed powitaniem.

Bystra w czasie wyjazdów jest gwiazdą! Niech ktoś powie „jakie piękne pieski”, a już Bystra podchodzi i doprasza się pieszczot! Jej młode córki raczej zachowują dystans i nie pozwalają na zbytnie spoufalanie się z obcymi, Bystra zaś przeciwnie.

Od Św. Mikołaja nasze podhalanki dostały nowe legowiska, dzięki czemu mogą wygodnie odpoczywać w domu (stare posłania już się ciut zużyły). Na sam koniec roku i my dostaliśmy miły prezent (kubki), od zespołu Żniwa grającego piękną, nie tylko średniowieczną muzykę. Nim się spostrzegliśmy, Bystra zdążyła je przetestować – kubki przypadły jej do gustu  i teraz czeka kiedy dla czworonogów Żniwa zrobią psią zastawę. Bystra jest bardzo pomysłowym i kochanym psem!

DOMOWA HODOWLA PSA - BYSTRA VII-XII 2021

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.