owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem

OWCZAREK PODHALAŃSKI HRABINA 2022

OWCZAREK PODHALAŃSKI HRABINA I-VI 2022

Hrabina (zazwyczaj ubrana w fioletowe szelki i fioletową smycz) jest nadzwyczaj cierpliwą i przytulaśną podhalanką w naszej domowej hodowli owczarka podhalańskiego. Przez cały okres swojego psiego okresu dojrzewania była rozbrykanym szczeniaczkiem i pupilką naszej córki. Pojawienie się w stadzie małej Piwonii zaburzyło dotychczasowe przyzwyczajenia Hrabiny. Musiała wydorośleć i być wzorem dla swojej młodszej siostry Piwonii, która próbowała dominować w stadzie. Początek roku 2022 spędziliśmy w domu na home office. Byliśmy cały czas z naszymi kochanymi podhalankami. Hrabina uwielbia leżeć w salonie i czuć naszą obecność, na każdy najmniejszy ruch domowników merda radośnie ogonem i pokazuje brzuszek do głaskania. Trudno się oprzeć pokusie pomiziania choć przez chwilę Hrabinki, gdy patrzy na człowieka swoimi cudnymi, czarnymi oczkami.

Ponieważ początek 2022 r. był chłodny i deszczowy, a ludzie zamknięci w domach w obawie przed „sam wiesz czym” z utęsknieniem wypatrywali słońca. W lutym, jak tylko się wypogodziło, wybraliśmy się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Chodząc po rynku słyszeliśmy często od dzieci spacerujących ze swoimi rodzicami: „o jaki ładny piesek, oo drugi piesek… ooo jest i trzeci piesek Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, Owczarek podhalański Jakie ładne!” W odpowiedzi Hrabinka przyjaźnie odmachiwała ogonkiem.

Przykładów, że Hrabina to prawdziwa dama można przytaczać wiele. Gdy 2 kwietnia spadł śnieg i w południe zaczął się roztapiać z drzew zwisających nad chodnikiem, a byliśmy akurat na spacerze, Hrabina schodziła na bok chodnika żeby tylko na nią woda z gałązek nie spadała. Pozostałym naszym podhalankom kapiąca woda z gałęzi nie przeszkadzała. Innym razem, gdy spacerowaliśmy, spotkaliśmy sąsiadkę, która nie mogła oprzeć się pokusie pogłaskania Hrabinki – była zdziwiona jak miękkie futerko ma nasz owczarek podhalański. W kwietniu wybraliśmy się z całym stadem na kilkudniową wycieczkę do Helu, o czym opowiadamy TU a w czerwcu do Szczawnicy, o czym opowiadamy TU

DOMOWA HODOWLA OWCZARKA PODHALAŃSKIEGO - HRABINA VII-XII 2022

W lipcu Hrabinka pojechała do Golubia-Dobrzynia na XLVI Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Zaprzyjaźniła się na nim z uroczą dziewczynką Kaliną tworząc duet papużek nierozłączek. Ku swojej radości Hrabinka spotkała Kalinę na Oblężeniu Malborka, z którego relacja dostępna jest TU. Staraliśmy się naprzemiennie zabierać na reko wyjazdy Hrabinkę i Piwonię (na więcej niż jedną podhalankę miejsca nie było w aucie Owczarek podhalański, Domowa hodowla owczarka podhalańskiego). Ostatnim wyjazdem Hrabinki była rekonstrukcja bitwy pod Gniewem z 1626 r. czyli festiwal historyczny Vivat Vasa! (opowiadamy o tym TU). Zmiana epoki ze średniowiecza na czasy husarii nie wywarła na Hrabinie żadnego wrażenia. Ponieważ nasz saxon mieliśmy rozbity vis a vis znajomych z Magna Husaria, Hrabinka odwiedzała ich „po godzinach pracy” (zamiast ślicznych koszulek Magna Husaria, wolała ich pasztet Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, Owczarek podhalański). Po zakończeniu reko sezonu Hrabinka robiła to co podhalany lubią najbardziej – leżenie i obserwowanie terenu, spacery, mizianka Owczarek podhalański, Domowa hodowla owczarka podhalańskiego

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Owczarek podhalański, Domowa hodowla owczarka podhalańskiego