owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem
Hodowla owczarków podhalańskich Aroniowa Dolina (FCI)
03 listopada 2021

Podhalany w Malborku w 2021 

Jarmark Rzemiosła 2021 w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku podobnie jak w zeszłym roku, zorganizowało w dniach 8-11 lipca 2021 r. Jarmark tym razem nie średniowieczny a rzemiosła (de facto i tak średniowieczny ). Wzięło w nim udział wielu rzemieślników, którzy prezentowali i sprzedawali artykuły wytwarzane w naturalny sposób a bardziej dociekliwe osoby mogły poznać tajniki wytwarzanych przez nich rzeczy. Więcej o tej ciekawej imprezie można poczytać TU.

 

Nasze Podhalanki

Ze względu na rzesze turystów odwiedzających Zamek i Jarmark nasze podhalanki w ciągu dnia były upięte przy mnie, pilnując kramu LAWENDOWO Budków i bawiąc turystów (zwłaszcza dzieci), natomiast ranki i wieczory miały wolne - gdy nie było już zwiedzających, moje sunie spacerowały swobodnie po otwartym terenie Zamku w Malborku… (oczywiście w towarzystwie moim lub męża).

Jednego dnia, bardzo wczesnym rankiem, tuż po wschodzie słońca wybrałam się ze wszystkimi suniami na poranny spacerek,

sama byłam ubrana jedynie w białe giezło…

i trzy białe psy

wybrałyśmy się na spacerek po terenie zamkowym…

no i tak chodziłam wokół zabudowań gospodarczych na podzamczu w białym gieźle i z białymi psami ok 4-tej rano…

sunie biegały grzecznie obwąchują zabytkowe kamienie oraz roślinki…

wieczorem, w świetle latarni pokonałyśmy tę samą trasę…

nagle z jednego z budynków wychodzi do mnie strażnik… o myślę… będzie nagana… psy biegają luźno…siusiają…

ale już w myślach przygotowuję argumenty na obronę… pieski grzeczne,… kupy zbieram… nic nie niszczymy…

a pan STRAŻNIK…

- to Pani rano spacerowała tutaj z tymi pięknymi psami?...

- no… - odpowiadam niepewnie, zastanawiając się jaki będzie kolejny zarzut… i co odpowiedzieć…

- piękne te Pani psy… rano chyba zdrzemnąłem się i nagle widzę na monitorze … widzę białą damę… i białe … małe konie…szybko się obudziłem… nie to białe psy… ale biała dama… (śmiech!) myślałem że  mam przewidzenia, ale widzę naprawdę białe psy! Piękne te Pani psy… i takie grzeczne!

- No i jak tu Pana strażnika nie kochać !!!

 

Hotel dla psa

Muzeum Zamkowe w Malborku, chyba jako jedyne w Polsce umożliwia turystom-psiarzom  pozostawienie swoich pupili na czas zwiedzania zamku – w hoteliku zamkowym.

Dawniej na terenie Zamku trzymane były psy pilnujące nocą obiektu. W nocy spuszczane, w dzień miały swoje kojce w części gospodarczej. W chwili obecnej Zamek jest już całkowicie monitorowany i po odejściu „za tęczowy most” ostatniego z zamkowych psich strażników, pomieszczenia – kojce po psach, zostały zamienione na hotelik dla czworonożnych przyjaciół turystów zwiedzających zamek. Warunkiem pozostawienia psiaka w hoteliku jest posiadania aktualnego szczepienia na wściekliznę oraz książeczki zdrowia psa. Każdy psiak ma oddzielny kojec w zacienionym miejscu, zapewnioną miseczkę z wodą i dozór pracownika Muzeum.

Uważam, że to MEGA pomysł, choć nie każdy psi pupilek grzecznie i cierpliwie zniesie rozłąkę z opiekunem w zamkniętym boksie.

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego - podróże z psem, owczarek podhalański szczenięta  na sprzedaż, Aroniowa Dolina FCI