owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem
aroniowadolina, domowa hodowla owczarka podhalańskiego, polski owczarek podhalański z rodowodem, rasowy podhalan, ZKwP, FCI, owczarek informacje, Tatra Shepherd Dog, Polnischer Berghund, Tatra Mountain Sheepdog, Podhalaner, puppies, mioty, owczarek podhalański zdjęcia, kennel, owczarek podhalański porady, owczarek podhalański opis, owczarek podhalański wystawy, owczarek podhalański szczeniaki, pies dla dzieci, stróż domu, pies zrównoważony, pies łagodny, spokojny pies stróżujący, pies pasterski, owczarek tatrzański, pies górski, podhalan, dog breeding, Tatras, hodowla psów rasowych owczarka podhalańskiego, karmy, owczarek podhalański opis rasy, hodowla owczarków podhalańskich, Guardian Dogs, owczarek podhalański szczenięta, pies do obrony rodziny, pies lubiący podróże, pies niewymagający, pies lubiący towarzystwo, pies do ogrodu, pies łatwy w utrzymaniu, hodowla owczarków podhalańskich na Mazowszu
10 października 2018

Owczarek podhalański rodzinny piknik

W ostatnią niedzielę pojechaliśmy całą rodziną (oczywiście z naszym owczarkiem podhalańskim Bystrą) nad Narew, w miejsce polecane nam przez znajomą „psiarę” pomagającą zwierzakom w ramach wolontariatu Pies na zakręcie 

Podróż miała pewne emocjonujące momenty (przejazd przez łachę suchego i miałkiego piachu), jednak miejsce docelowe wynagrodziło je z nawiązką. W przyszłości, nauczeni doświadczeniem, trochę inaczej zaplanujemy przejazd. Po zaparkowaniu samochodu w pseudo zatoczce na polnej drodze, zostaliśmy „zaprowadzenie” przez naszego owczarka podhalańskiego - Bystrą piechotą nad rzekę. Najpierw szliśmy przez niewielki lasek, potem kilka krzaków i … na koniec WOW!!!

Duża trawiasta przestrzeń przecięta rzeką. Rozbiliśmy się na „polance” pięknych trawach, w przeuroczym miejscu.

Bystra po raz pierwszy chciała wejść do wody: biegała, skakała, szalała jak dziecko. Pobawiła się trochę z innymi psami, poganiała po łące, obwąchała co tylko mogła. Gdy się zmęczyła, dzieci z naszą podhalanką zasiadły do drugiego śniadania na trawie.

Bystra jako wierny adorator posiłków, pomagała oczami w degustacji placków z jabłkami i szarlotki (wycyganiła kilka kęsów od córki).

Potem przyszedł czas na sjestę, podczas której dopingowała dzieci w grze w szachy. Po „zawiązaniu sadełka” ponownie sprawdziła całą polanę, czy nic się przypadkiem nie zmieniło.

W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się nad Jeziorem Zegrzyński, gdzie zjedliśmy późny obiadek (Bystra jak zwykle umie zachować się w restauracji i grzeczni pije wodę z miseczki czekając na swoje smakołyki), potem poszliśmy na krótki spacerek na „molo”. Nasz owczarek podhalański, jak zawsze i wszędzie, wzbudzał zainteresowanie (największe wśród dzieci).

Po powrocie do domu Bystra zjadła kolację i … padła…

Takie podróże z całą rodziną doskonale uczą owczarka podhalańskiego chętnego wskakiwania do samochodu, który nie musi się psu jedynie kojarzyć z wyjazdem do weterynarza 

 

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego - podróże z psem, owczarek podhalański szczenięta  na sprzedaż, Aroniowa Dolina FCI