owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem
Owczarek podhalański Piwonia Aroniowa Dolina (FCI) na Pikniku Rycerskim z okazji 611 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, pies na wakacjach
17 grudnia 2021

Owczarek podhalański na Pikniku Rycerskim 

Piknik Rycerski w Aleksandrowie Kujawskim z okazji 611 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem

Rok 2021 w dalszym ciągu naznaczony ograniczeniami pandemicznymi i strachem przed większymi spotkaniami ludzi spowodował odwołanie inscenizacji NAJWIĘKSZEJ BITWY ŚREDNIOWIECZNEJ EUROPY – Bitwy pod Grunwaldem.

Przed covidem wyjazd na Dni Grunwaldu był naszym stałym punktem wakacji - do Grunwaldu dostosowywaliśmy urlop i podróże z psem. Od 2019 r to były już podróże z psami. Hrabina z Aroniowej Doliny (FCI) już jako pięcio-miesięczny szczeniaczek uczestniczyła z nami w Dniach Grunwaldu, ale Piwonia z Aroniowej Doliny (FCI) nie miała tyle szczęścia. Covid zamknął świat i uniemożliwił jej udział w Dniach Grunwaldu. Szczęśliwie nie w całym średniowieczu zapanował wirus . Duża część rekonstruktorów organizowała w dalszym ciągu w różnych częściach Polski inscenizacje historyczne.

Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej zorganizowała w dniach 16-17 lipca 2021 r. Piknik Rycerski z okazji 611 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. W Pikniku wziął m.in. udział nasz kram LAWENDOWO Budków – relacja TU.

 

Owczarek podhalański na wakacjach

Na Piknik wybraliśmy się jedynie z Piwonią z Aroniowej Doliny (FCI). 11 miesięczny szczeniak podhalana waży już ponad 38 kg, a Piwonia po tatusiu ZAREMBEK z Winory odziedziczyła mocną budowę ciała, po mamusi BYSTRA Chosna (FCI) odziedziczyła mocny charakterek, a jako prawdziwy owczarek podhalański – wielką miłość do swojego stada i bycie pieszczochem. Wszyscy właściciele podhalanów potwierdzą… nie ma większych pieszczochów niż owczarek podhalański!

I tak nasza psia dzidzia w lipcowy weekend pojechała z nami na Piknik Rycerski do Aleksandrowa Kujawskiego. Żar lał się z nieba a rekonstruktorzy w pełnym rynsztunku z miejskiego parku maszerują przez całe miasto na główny plac, gdzie odbywa się apel grunwaldzki. Piwonia grzecznie przy mojej nodze maszeruje razem z rycerzami, damami i resztą ciżby rekonstrukcyjnej. Obawiając się, że psia dzidzia odparzy sobie szczeniaczkowe łapki od rozgrzanego asfaltu starałam się maszerować wzdłuż budynków rzucających cień lub po miejskich trawniczkach, jednak znaczna część trasy przemarszu biegła w pełnym słońcu. Temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza a my w szeregu! Piwonia dzielnie dotrzymuje kroku, zresztą nie tylko ona – inne psy też brały udział w orszaku rycerskim. Po powrocie do obozu nasza psina skryła się w cieniu namiotu szczęśliwa, że już nie musi nigdzie łazić po tym skwarze. Owczarek podhalański to bardzo odporny pies. Nie tylko wytrzymuje na mrozie, ale również znosi upał (pod warunkiem że ma dostęp do wody i cienia). Najważniejsze aby podhalan miał swoje stado na oku! Wszystko zniesie!

Kocham podhalany!

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego - podróże z psem, owczarek podhalański szczenięta  na sprzedaż, Aroniowa Dolina FCI