owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem
owczarek podhalański
01 marca 2023

Hrabinka nasz owczarek podhalański w VIII 2022 dopingowała Zygmunta III Wazę 

Vivat Vasa! Gniew 5-7 VIII 2022

Owczarek podhalański Hrabina w 2022 stała się naszą maskotką na wyjazdach rekonstruktorskich. Pierwszy weekend sierpnia wybraliśmy się na Turniej rycerski VIVAT VASA! – Bitwa dwóch Wazów. Turniej odbywa się w Gniewie, na lewym brzegu Wisły na Zamku Krzyżackim z XIII w.

W czasie wielkiej wojny Polski z Zakonem Krzyżackim w 1410 r. Zamek w Gniewie został zajęty przez polskich rycerzy pod dowództwem kasztelana Pawła z Wszeradowa.

W drugiej połowie wieku XVII starostą gniewskim był Jan Sobieski. Historia współczesna Zamku krzyżackiego w Gniewie to odbudowa ze zniszczeń, zainicjowana i przeprowadzona przez Kasztelana Jarosława Struczyńskiego, organizatora turniejów rycerskich i pokazów historycznych. Na początku sierpnia odbywa się w Gniewie inscenizacja bitwy dwóch Wazów: Gustawa Adolfa – króla Szwecji i Zygmunta III Wazy – króla Polski.

I właśnie to wydarzenie przyciąga do Gniewu kwiat rycerstwa polskiego – husarię oraz rekonstruktorów z epoki XVII w. W 2022 my też się wybraliśmy z Kramem LAWENDOWO Budków oraz z Hrabiną z Aroniowej Doliny FCI. Nasz kram rozłożony był na terenie zamkowym tuż przy arenie turniejowej. Widok pięknych dam, wspaniałych husarzy i koni – wyjątkowy. Na czas turnieju cały Gniew zamienia się w miejsce ogromnej imprezy plenerowej, na rynku kramiarze i food trucki (współcześni) oraz scena - zabawiają mieszkańców i turystów, u podnóża zamku, nad Wisłą, rozłożony jest obóz szwedzki i obóz rycerstwa polskiego (tam też odbywa się cała inscenizacja bitwy DWÓCH WAZÓW) zaś na terenie Zamku odbywa się konny turniej husarski będący częścią Polskiej Ligi Husarskiej .

 

Hrabinka nasz kochany owczarek podhalański

Tradycyjnie Hrabina z radością towarzyszyła nam w podróży, w dzień spacerując ze swoją młodą pańcią, odwiedzając znajomych rycerzy i rzemieślników, poznając nowych ludzi i dając się głaskać dzieciom a w nocy pilnując śpiącego swojego stada. Hrabina jest niezwykle czujna i doskonale wyczuwa każde „zagrożenie” (owczarek podhalański ma wspaniały charakter). Nie pozwala na zbytnie spoufalanie się z jej ukochaną pańcią – Zosią i wiem, że gdy są razem nic naszej córci się nie stanie! Do dzieci niezwykle cierpliwa i przytulaśna, wobec dorosłych potrafi okazać chłodną obojętność. Gdy nie życzy sobie z kimś kontaktu odwraca się tyłem do człowieka, ale cały czas czujnie obserwuje czy jej stado jest bezpieczne. W czasie turniejów uwielbia z Zosią odwiedzać namiot MAGNA HUSARIA, bo panowie często zapominają sprzątnąć po jedzeniu, a Hrabinka zawsze usłużnie wyczyści wszystko z puszki czy z talerza hodowla owczarka podhalańskiego.

Taka to grzeczniusia ta nasza Hrabina z Aroniowej Doliny FCI!

A XXI edycję Festiwalu Vivat Vasa! „oczami” kramu LAWENDOWO Budków można zobaczyć TU

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego - podróże z psem, owczarek podhalański szczenięta  na sprzedaż, Aroniowa Dolina FCI