owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański, Aroniowa Dolina (FCI)
owczarek podhalański
  1. pl
  2. en
  3. ru
Domowa hodowla psa owczarek podhalański - podróże z psem podhalanem
owczarek podhalański, podróże z psem
08 września 2023

Owczarek podhalański w 1410 r. 

Owczarek podhalański w bitwie z Krzyżakami

W dniach od 12 do 16 lipca 2023 r. wybraliśmy się z BYSTRA Chosna (FCI) oraz PIWONIA Aroniowa Dolina (FCI) na pola Grunwaldu, aby po raz kolejny uczestniczyć w tym magicznym wydarzeniu, gdzie średniowiecze spotyka się z teraźniejszością. Tym razem była to już XXV jubileuszowa inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem.

Z jednej strony król Jagiełło, książę Witold, damy, rycerze, ciury obozowe… a z drugiej bazar jak na Krupówkach. Bystra i Piwonia były tu już wcześniej – z Krzyżakami walczyły i ich pobiły. I tak im się spodobało, że wrócić zapragnęły. Podziwialiśmy liczne turnieje rycerskie, łucznicze, słuchaliśmy pięknych pieśni zespołów: Żniwa, The Medievals, “Viatores” , „Roderyk”,  razem tańczyliśmy, podziwialiśmy teatr ognia zaprezentowany przez „Ignis”. Wieczorem przy palenisku o życiu do późna w nocy rozmawialiśmy oglądając nieboskłon. Mieliśmy też okazję zwiedzić nowo otwarte Muzeum Grunwaldu.

Grunwald to także doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości. Poznaliśmy przesympatycznego pana Krzyśka z synem, którzy aż z Bieszczad przyjechali – komunikacją ogólnodostępną. Szacun, ponieważ na Grunwald bez swojego auta, zwłaszcza z tak daleka, dość trudno dojechać. A nalewki mojej kochanej żony jak zawsze furorę robiły, tylko niestety żadnej nagrody w Grunwaldzkim Konkursie Nalewek nie zdobyły :-(.

 

Podróże z psem

Podróże z psem i to dwoma podhalanami oraz całym kramem LAWENDOWO Budków to pewne wyzwanie logistyczne. Choć w aucie jest dość ciasno, nasze psiątka są szczęśliwe – uwielbiają podróże i sygnalizują kiedy chcą rozprostować łapki w trakcie jazdy. Na tak dużej imprezie masowej, na której jest sprzedawany alkohol, są bezwzględnie na smyczy i pod czujną naszą kontrolą. Owczarek podhalański jest spokojnym psem, na tyle tysięcy ludzi, które przewinęły się przez pola Grunwaldu nie mieliśmy żadnej nieprzyjemnej sytuacji. Tego typu wyjazdy to doskonała okazja socjalizacji psa, popularyzacji rasy owczarek podhalański jak również nauczania ludzi jak należy podejść do psa, w jaki sposób go pogłaskać itp.

Bystra i Piwonia saxona pilnować nam pomagały, do znajomych ogonkami machały, nowe znajomości zawiązywały. Wioska rzemieślników bardzo im się podobała, znajomych z Magna Husaria  jak zawsze chętnie odwiedzały i ich koszulki podziwiały, Kopiec Jagiełły zdobyły, cały czas pysie ich uśmiechnięte były (no, chyba że szczęk walk Bystra słyszała to pokój szczekaniem zaprowadzać chciała podróże z psem, owczarek podhalański).

Grunwald1410  jest bardzo ciekawą imprezą, polecamy ją każdemu!

A nasza relacja okiem kramu LAWENDOWO Budków TUTAJ

 domowa hodowla polskiego owczarka podhalańskiego, owczarek podhalański hodowla
  1. pl
  2. en
  3. ru

dpogorzelska@o2.pl

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego, podhalan hodowla
 owczarek podhalański szczenięta na sprzedaż

+ 48 608 292 931

Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański
owczarek podhalański
Aroniowa Dolina (FCI), owczarek podhalański

RODO: Na podst. art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, każda osoba odwiedzająca tą stronę internetową, poprzez okoliczność podania swoich danych osobowych, wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie w celu udzielenia późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina. Informujemy, iż: 1) administratorem przekazanych nam danych osobowych i osobą kontaktową w sprawie ich przetwarzania jest Dorota Pogorzelska-Budek; 2) celem przetwarzania danych osobowych jest umożliwienie udzielenia przez administratora odpowiedzi na zadane pytanie oraz ewentualnie udzielenie późniejszych informacji o kwestiach związanych z hodowlą Aroniowa Dolina – podstawę prawną stanowi zgoda zainteresowanej osoby na przetwarzanie swoich danych osobowych w w/w celach; 3) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim; 4) udostępnione dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi lub informacji o hodowli Aroniowa Dolina lecz nie dłużej niż przez okres trwania tej hodowli; 5) osobie zainteresowanej przysługuje prawo dostępu do treści danych osobowych jej dotyczących, oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do bycia powiadomionym o sprostowaniu lub usunięciu danych osobowych lub o ograniczeniu przetwarzania, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych; 6) podanie danych osobowych jest dobrowolne; 7) udostępnione dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Domowa hodowla owczarka podhalańskiego - podróże z psem, owczarek podhalański szczenięta  na sprzedaż, Aroniowa Dolina FCI